KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12354313
*
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 22:59:59
1
300 kr
16/2 23:59:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 22:59:59 | 1 | 300 kr |
| 16/2 23:59:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.Läs mer om Walter du Halde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



