![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12354313
*
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 22:59:59
1
300 kr
16/2 23:59:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 22:59:59 | 1 | 300 kr |
16/2 23:59:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.Läs mer om Walter du Halde
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23